rph

4
Toolkit LS 1 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN [RPH] Sekolah Tarikh Tingkatan/Kelas Waktu Saiz kelas Tempoh (minit) 60 minit Mata Pelajaran Bidang Pembelajaran Tajuk Standard Kandungan Profisien Matematik Standard Pembelajaran Murid Berupaya untuk : Objektif/Hasil Pembelajaran Pada akhir sesi pdp, Murid dapat ……….. Pengetahuan Lepas Murid Kemahiran berfikir 4 C /menaakul/mengaplikasi/menganalisis/menilai/mencipta Sikap Saintifik /Nilai Murni/Nilai Patriotisme Sumber Pengajaran dan Pembelajaran (1) Rujukan (2) Alat 1

description

Format RPH

Transcript of rph

Page 1: rph

Toolkit LS 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN [RPH]

Sekolah TarikhTingkatan/Kelas WaktuSaiz kelas Tempoh (minit) 60 minitMata Pelajaran Bidang

PembelajaranTajukStandard KandunganProfisien MatematikStandard Pembelajaran Murid Berupaya untuk :

Objektif/Hasil Pembelajaran

Pada akhir sesi pdp,Murid dapat ………..

Pengetahuan Lepas MuridKemahiran berfikir 4 C /menaakul/mengaplikasi/menganalisis/menilai/mencipta

Sikap Saintifik /Nilai Murni/Nilai Patriotisme

Sumber Pengajaran dan Pembelajaran

(1) Rujukan(2) Alat(3) Bahan

Pendekatan Pengajaran

Berpusatkan murid/berpusatkan bahan/guru

Kaedah Pengajaran Teknik Penyoalan, inquiri penemuan, demostrasi

1

Page 2: rph

Toolkit LS 1

Perkembangan Pengajaran

Kandungan / Konsep

Proses Pengajaran dan Pembelajaran

(Tindakan Guru dan Aktiviti Murid)

Jangkaan Pemikiran Murid

Catatan/Nota

Fasa 1

SET INDUKSI / PENGENALAN

( minit)

Fasa 2

PERKEMBANGAN (Penerokaan)

( minit)

2

Page 3: rph

Toolkit LS 1

Fasa 3

PERKEMBANGAN (Penerangan)

( minit)

Fasa 4

PERKEMBANGAN (Aplikasi / Penelitian)

( minit)

Fasa 5

PENUTUPAN (Pentaksiran)

( minit)

3

Page 4: rph

Toolkit LS 1

Nota: Template ini adalah sebagai panduan penyediaan Rancangan Pengajaran Harian [RPH] / Lesson Plan. Ia boleh diubahsuai mengikut kesesuaian.

4